KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 14035125
nr 1403 5125
Axel Birkholm
(1909-1984), Sverige
Träsnitt, Signerad, numrerad 111/115. Motivet: 20x56, yttermått inklusive ram: 35x69 cm
Axel Birkholm, dansk-svensk bildkonstnär född 1909 i Thisted, död 1984.
Utrop:
500 kr
måndag 14 juni 2021
kl 20:04:59
Axel Birkholm
Läs mer om Axel Birkholm